Válóczy Szilvia: A mindenkori teremtés téziséről általában
magyar_zaszlo
HANGOS VERSEK
saját előadásban
Válóczy Szilvia: A mindenkori teremtés téziséről általában

Azt mondják, az ember tudatos lény, ezért akarata szerint irányítani és befolyásolni képes környezetét. Az önálló gondolkodás akár "
hegyeket" is megmozgathat, mindemellett az életnek egy sajátságos körfolyamata van, amely az egyensúly értékét szigorúan megtartja. Világ életemben a magyar nyelvet tartottam a leggazdagabb kommunikációs csatornának. És hogy miért? A legszélesebb kifejezésmód mellett, tanító jellege nagyon színes, olykor rejtélyes, ám józanésszel is közérthető. Az általa megfogalmazott és körbehatárolt egyensúly szövevényes szépsége pedig kifogástalan. Bármilyen töltésű energiahalmazt (gondolkodás, beszéd, cselekedet) teremtünk és hagyunk hátra, ugyanannak a rezgésnek hullámait kapjuk vissza az idő változó függvényében. A magyar nyelv azt mondja, "Ki mint vet, úgy arat." vagy "Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten." Egyszerű racionális elmével gondolhatjuk azt teljesen jogosan, hogy ez igen is igazságos, egyszerűen nem kételkedhetünk ennek a ténynek az igazában. Miért is tehetnénk, ha jól megtapasztalt világunkban ugyanazt kapjuk vissza, amit adtunk. Ha veszekedtünk valakivel, más is veszekedni fog velünk. Ha segítettünk másoknak, segítségként valamilyen jól megszorult helyzetből is képesek leszünk kilábalni egy esetleges "csodának" nevezett történés miatt. Ám ilyenkor eszünkbe sem jut az élet körforgása, maga a tény, hogy rég elfelejtett és hátrahagyott cselekedeteink visszajutnak hozzánk, még ha egy másik dimenzión keresztül is, de visszajutnak. Időbe tellett, amíg jellemem és viselkedésem nyíltságán keresztül a gyakorlatban is meg tudtam valósítani ezt az elméletet. Tudatosan élni az én szememben annyi, mint előre kiszámolni a történéseink következményeit. S ha csak pozitívan gondolkodsz, beszélsz, vagy cselekszel, az életed jól alakul.

Sokan mondják: "
Persze, akkor miért nem úgy történt, ahogy szerettem volna?" A titok talán az akarat kitartásában van, hiszen "Isten malmai lassan őrölnek." és különben is "A türelem, rózsát terem." Az igazság rébuszai talán régebb óta vannak szemünk előtt, mint azt gondoltuk. A magyar nyelv eredetéről, koráról pedig lehetne vitatkozni. Egy laikus embernek így meg kell elégednie azzal, hogy a magyar nyelv már régóta létezik, s használva van, akár rovásjelek, akár latin betűk segítségével. Tehát fontos az emberi akarat egy-egy cél elérésében és általában a kitartás valóban eredményt szül, akár hogy is képzeltük. Így felmerülhet a kérdés, ha ez ennyire egyszerű, akkor az emberek miért nem ennek fényében élik életüket. Talán szükséges, hogy mások is ennek tudatára ébredjenek és elfogadják azt, amit a Biblia is taglal, mely szerint az Isten, saját képmására teremtette az embert, és szabad akaratával engedte hosszú útjára, vagyis tudatos gondolkodásmódjával, ragaszkodó szeretetével és hitével pozitív akarata révén bármilyen javat elérhet, legyen az szellemi, vagy anyagi. Ha megértük ezen elmélet fontosságát, talán lassan, de biztosan megfordíthatnánk a világban végbemenő hanyatló folyamatokat. Hiszen "Semmi sincs veszve!", az élet állandó körforgása újabb és újabb lehetőséget ad a bizonyításra és arra, hogy emberekhez méltó módon éljük világunkat.

Veresegyház, 2013. július 18.
<Vissza>
 
Az oldalon található írások és képanyagok Szerzői jogvédelem alatt állnak! Azok másolása, sokszorosítása  a szerző engedélyéhez kötött!
 
 
 © Veresegyház 2007-2014. ~ Minden jog fenntartva! Az oldalt a szerző készíti! ~ e-mail: valoczyszilvia @ t-online pont hu  ~  2014. február 28.
 

Veresegyház költő veresegyházi költő Válóczy Szilvia Veresegyház költő Veresegyház Válóczy Szilvia költő Veresegyház veresi költő Válóczy Szilvia